Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:
  1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. İncek’E Nasıl Gidilir?

İncek’e Nasıl Gidilir?

İncek’e Nasıl Gidilir?
15.08.2019

İncek, Ankara’nın hızla gelişmekte ve büyümekte olan ilçelerinden Gölbaşı’na bağlıdır. Gölbaşı-İncek arası toplu taşıma ile 15-20 dakikadır. Gölbaşı Hürriyet Özel Kız Yurdunun hemen önünden geçen dolmuş ve otobüslerle kolaylıkla Ahlatlıbel Kavşağı’na ulaşabilirsiniz.

Eğitim-öğretim yılı boyunca Gölbaşı Özel Kız Yurdundan Atılım ve Ufuk Üniversitesi İncek Kampüslerine düzenli servis seferleri düzenlenmektedir.

Servisi tercih etmeyen öğrencilerimiz toplu taşıma ve üniversitelerinin ring servislerinden yararlanarak kısa sürede İncek’e ulaşabilirler.

Gölbaşı ve İncek, şehrin karmaşasından uzaklaşmak isteyen Ankaralılar için hafta sonları oldukça popülerdir. Gölbaşı ve İncek, Ankara şehir merkezine sadece 30 dakika mesafade olmalarına rağmen şehrin karmaşasından uzaklaşma imkanı sunmaktadırlar.

Gölbaşı, Atılım ve Ufuk Üniversitelerine yakınlığı, Ankara Üniversitesi Gölbaşı Kampüsü ve Hacı Bayram Veli Üniversitelerine ev sahipliği yapması nedeniyle öğrenciler arasında gözde bir yerdir. İncek ve Gölbaşı, aynı zamanda pek çok kafe, restoran ve yeşil alana ev sahipliği yapmaktadır.

Gölbaşı’nda Kızılay, Sıhhıye ve Bahçelievler’e ulaşım tek araçla sağlanmaktadır. Öğrencilerimiz Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminaline (AŞTİ) yine tek araçla ulaşabilirler. Havaalanına gidecek öğrencilerimiz ise AŞTİ’den kalkan servisler ve otobüslerle rahatlıkla Esenboğa Havalimanına ulaşabilirler.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam